Інна мазуркевич, журналіст: “Пляшки окремо, недоїдки окремо. Люди привчилися до культури роздільного збору сміття. От тільки одне але. Приїжджає сміттєзбиральна машина і скидає усе в один загальний котел”
У спальних районах столиці сміття вивозять регулярно. На перший погляд – все чинно-мирно. Контейнери для сортованого і несортованого сміття – поряд стоять. От тільки місцеві помітили – відсортований непотріб скидають у один сміттєвоз разом з несортованим. От такий Сізіфів труд.
Олена Жупанова, киянка: “Ми дуже довгий час сортували це сміття викидали в окремий контейнер, яке має перероблятися. Одного разу ми побачили, що сміттєвоз просто згріб все сміття в одну машину і поїхали. Вони навіть не відділили одне сміття від іншого. Так що виходить що все наше сортування марне.”
Екологи підтверджують – більше переробляти сміття в Україні ніхто не став і наразі не збирається.
Тетяна Тимочко, голова всеукраїнської екологічної ліги: ” Нажаль влада Києва і багатьох інших міст України не змогла і не зробила системи роздільного збору сміття. Її не існує в жодному місті України. Сміття, яке українці розділяють в кращому випадку окремими фрагментами попадає на підприємства”
Ми надістали запит столичній владі з цього питання – наразі чекаємо відповіді. А доти – левова частка сортованого непортребу здається за копійки у пункти прийому вторинної сировини. Люди несуть. Місто платить. Найсумлінніші сортувальники пенсіонери та малозабезпечені. За десяток пляшок можна отримати дві гривні або миючий засіб зі знижкою.
Інна мазуркевич, журналіст: “У цьому спальному районі догнедавна стояли баки для роздільного збору сміття. Нині залишили лише один. Люди скидають усе до купи”
Місцева мешканка: “Были для раздельного сбора. Но потом их спалили и оставили вот это. Вы знаете было хорошо. Я, например, всегда делила. Я была в Чехословакии там только раздельно”
Будівництво сучасних комплексів з переробки твердих побутових відходів у 10 великих містах – це частина “Національного проекту” Президента Януковича – яку назвали “Чисте місто”. На підтримку проекту депутати-регіонали Льовочкіна і Мірошниченко пропонували внести зміни до закону про поводження з твердими побутовими відходами. Коли б документ ухвалили – то до 2013 року у всіх містах мали б запрацювати комплекси з переробки сміття – а весь непотріб громадянами мав би сортуватися. Та 17 травня під час голосування за нього у нардепів не вистачило голосів – ніхто з опозиції його не підтримав – депутати саме вкотре залишили сесійну залу
