У Києві сортоване сміття не переробляють

Інна мазуркевич, журналіст: «Пляшки окремо, недоїдки окремо. Люди привчилися до культури роздільного збору сміття. От тільки одне але. Приїжджає сміттєзбиральна машина і скидає усе в один загальний котел»

У спальних районах столиці сміття вивозять регулярно. На перший погляд — все чинно-мирно.  Контейнери для сортованого і несортованого сміття — поряд стоять. От тільки місцеві помітили — відсортований непотріб скидають у один сміттєвоз разом з несортованим. От такий Сізіфів труд.

 

Олена Жупанова, киянка: «Ми дуже довгий час сортували це сміття викидали в окремий контейнер, яке має перероблятися. Одного разу ми побачили, що сміттєвоз просто згріб все сміття в одну машину і поїхали. Вони навіть не відділили одне сміття від іншого. Так що виходить що все наше сортування марне.»

Video26_04_2012 16_17_29

Екологи підтверджують — більше переробляти сміття в Україні ніхто не став і наразі не збирається.

Тетяна Тимочко,  голова всеукраїнської екологічної ліги: » Нажаль влада Києва і багатьох інших міст України не змогла і не зробила системи роздільного збору сміття. Її не існує в жодному місті України. Сміття, яке українці розділяють в кращому випадку окремими фрагментами попадає на підприємства»

Ми надістали запит столичній владі з цього питання — наразі чекаємо відповіді. А доти — левова частка сортованого непортребу здається за копійки у пункти прийому вторинної сировини. Люди несуть. Місто платить. Найсумлінніші сортувальники пенсіонери та малозабезпечені. За десяток пляшок можна отримати дві гривні або миючий засіб зі знижкою.

Інна мазуркевич, журналіст: «У цьому спальному районі догнедавна стояли баки для роздільного збору сміття. Нині залишили лише один. Люди скидають усе до купи»

Місцева мешканка: «Были для раздельного сбора. Но потом их спалили и оставили вот это.  Вы знаете было хорошо. Я, например, всегда делила. Я была в Чехословакии там только раздельно»

Будівництво сучасних комплексів з переробки твердих побутових відходів у 10 великих містах — це частина «Національного проекту» Президента Януковича — яку назвали «Чисте місто». На підтримку проекту депутати-регіонали Льовочкіна і Мірошниченко пропонували внести зміни до закону про поводження з твердими побутовими відходами. Коли б документ ухвалили — то до 2013 року у всіх містах мали б запрацювати комплекси з переробки сміття — а весь непотріб громадянами мав би сортуватися. Та 17 травня під час голосування за нього у нардепів не вистачило голосів — ніхто з опозиції його не підтримав — депутати саме вкотре залишили сесійну залу

Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий

Вы должны Войти, чтобы оставить комментарий.

ссылки пртнеров