У Києві сортоване сміття не переробляють

Інна мазуркевич, журналіст: "Пляшки окремо, недоїдки окремо. Люди привчилися до культури роздільного збору сміття. От тільки одне але. Приїжджає сміттєзбиральна машина і скидає усе в один загальний котел"

У спальних районах столиці сміття вивозять регулярно. На перший погляд - все чинно-мирно.  Контейнери для сортованого і несортованого сміття - поряд стоять. От тільки місцеві помітили - відсортований непотріб скидають у один сміттєвоз разом з несортованим. От такий Сізіфів труд.

 

Олена Жупанова, киянка: "Ми дуже довгий час сортували це сміття викидали в окремий контейнер, яке має перероблятися. Одного разу ми побачили, що сміттєвоз просто згріб все сміття в одну машину і поїхали. Вони навіть не відділили одне сміття від іншого. Так що виходить що все наше сортування марне."

Video26_04_2012 16_17_29

Екологи підтверджують - більше переробляти сміття в Україні ніхто не став і наразі не збирається.

Тетяна Тимочко,  голова всеукраїнської екологічної ліги: " Нажаль влада Києва і багатьох інших міст України не змогла і не зробила системи роздільного збору сміття. Її не існує в жодному місті України. Сміття, яке українці розділяють в кращому випадку окремими фрагментами попадає на підприємства"

Ми надістали запит столичній владі з цього питання - наразі чекаємо відповіді. А доти - левова частка сортованого непортребу здається за копійки у пункти прийому вторинної сировини. Люди несуть. Місто платить. Найсумлінніші сортувальники пенсіонери та малозабезпечені. За десяток пляшок можна отримати дві гривні або миючий засіб зі знижкою.

Інна мазуркевич, журналіст: "У цьому спальному районі догнедавна стояли баки для роздільного збору сміття. Нині залишили лише один. Люди скидають усе до купи"

Місцева мешканка: "Были для раздельного сбора. Но потом их спалили и оставили вот это.  Вы знаете было хорошо. Я, например, всегда делила. Я была в Чехословакии там только раздельно"

Будівництво сучасних комплексів з переробки твердих побутових відходів у 10 великих містах - це частина "Національного проекту" Президента Януковича - яку назвали "Чисте місто". На підтримку проекту депутати-регіонали Льовочкіна і Мірошниченко пропонували внести зміни до закону про поводження з твердими побутовими відходами. Коли б документ ухвалили - то до 2013 року у всіх містах мали б запрацювати комплекси з переробки сміття - а весь непотріб громадянами мав би сортуватися. Та 17 травня під час голосування за нього у нардепів не вистачило голосів - ніхто з опозиції його не підтримав - депутати саме вкотре залишили сесійну залу

Вы можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.

Оставить комментарий

Вы должны Войти, чтобы оставить комментарий.

ссылки пртнеров